Font resize: Increase SizeDecrease SizeReset font to default
Recenze - The Wolf of Wall Street

Právě v ČR přišel do kin film Martina Scorcese, The Wolf of Wall Street.  Dostávám denně tyto otázky: "Vidělas?  O čem to je?  Mám na to jít?  Co si o tom filmu myslíš?"  
Ano, film jsem viděla.  Režisér Martin Scorcese ví přesně co dělá, takže film zabaví!  Je to o penězích, sexu a drogách.  Tři hodiny sledujete, co s lidmi udělá rychle a poměrně snadno vydělané velké množství peněz.  Tak trochu se zcvoknou.  Uvidíte také výborné herecké výkony.  Matthew McConaughey je skvělý a byl za roli Marka Hannu nominován.  Leo DeCaprio je Leo a krásná Margot Robbie (Naomi) také nic nezkazí.  

Vlk z Wall StreetJinak si film vysloužil rekord za to, kolikrát se v něm použilo oblíbené anglické slovíčko, které začíná na f.
Když to shrnu myslím si, že film bude v ČR velmi populární.  Pokud vám nevadí podívaná na nahá těla, zdrogované lidi a drsný konec, tak film k vidění doporučuji.

Tady se vede velká diskuze o tom, že film je velice nevýchovný, a že staví na výslunní podvodníky a jejich zvrhlý život, a že by se proto ukazovat v kinech neměl.
Ať už máte morální názor jakýkoliv, nemění to fakt o tom, že je to dobrý film.  Dle mého názoru film výchovný je, protože všichni končí špatně.  Což je drsná realita lidí, kteří si zahrávají s drogama nebo podvodem.
Film je zpracován podle opravdového příběhu Jordana Belforta, kterého ve filmu hraje Leo DeCaprio.  Jordana jsem viděla před dvěma dny v televizním rozhovoru.

Jak už to v Americe bývá vyšla mu současně i kniha.  Jordan se zavázal, že 100% výdělku, jak z filmu, tak z knihy, jde na splátky ukradených peněz.

Jordan je i ve skutečnosti pohledný člověk - frajer - a vůbec není pochyb, že je schopný a neobvykle chytrý.  Potvrdil, že vše co vidíte ve filmu je pravda, kromě postavy jeho kolegy Dannyho Porushe, kterého hraje Jonah Hill.  Jeho postava byla zpracovaná z několika lidí.

 

Na vysvětlenou pro vás, co neznáte poměry v USA dodám dvě informace:

  1. Obchodování a nákup akcií přes telefon se dnes již nepraktikuje.  Vše se dělá přes počítače.  Přes telefon to bývalo ještě v době, když jsem do Ameriky přijela a neznalá místních poměrů jsem sama skočila hned jednomu podvodníkovi na lep.  Než jsem se nadála patřili jsme k jiné telefonní společnosti (dvakrát tak drahé) a  dalo nám několik týdnů práci nás přehodit k té původní.  Tím jsme ztratili pár peněz , já se navždy poučila a telefon jsme měli od té doby zablokovaný (tzn. že se naše číslo na žádných seznamech makléřů již nikdy neukázalo).
  2. Obchodování a nákup akcií je pro Američany běžná rutina.  Musí být.  Je to totiž jedna z možností jak si našetřit na důchod.  Důchod jako takový (od vlády) je tu velmi malý.

Pokud tedy nemyslíte na zadní kolečka dříve ve stáří si moc poskakovat nebudete.  Takže jsou tu pro lidi dvě možnosti:

  • Plán A - můžete pracovat u firmy (nebo společnosti), která vám měsíčně na důchod pomáhá šetřit.  Peníze vám začne vyplácet v určitých částkách nazpět, až okolo důchodového věku (65 let) ap.  Pokud vaše firma zkrachuje, dostáváte peníze od pojišťovny, ale to je vždy méně.
  • Plán B - kterému se říká 401 K a kde se jedná o investice do akcií a cenných papírů.  Je to sice více riskantní, protože burza stále lítá nahoru a dolu, ale na důchod máte většinou vystaráno.  Pokud tedy nepřijde nějaká katastrofa nebo se nesetkáte s Jordanem Belfortem (z filmu).  A tak je téměř každý Američan nucen nakupovat a riskovat.  Pomáhá, když se vyznáte v burze.  Pokud jste hloupí, neumíte se dobře rozhodovat nebo narazíte na podvodníky máte smůlu.  Nikdo a nic vás nezachrání.  O nemilosrdných podmínkách v Americe píši náznakem také v mé knize Proti proudu zeměkoule v kapitole Portland.

 Takže, přeji pěknou podívanou.  A bacha na podvodníky na burze! ;)

Katka

 

Kdy a jde se hraje Vlk z Wall Street?

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Banner
Banner

Zdarma lístek do kina

Byli jste na zajímavém filmu v kině? Líbil se Vám film nebo máte k němu výhrady? Podělte se s dalšími čtenáři o Vaše pocity.

Pokud umíte dát na papír své postřehy a názory na film, který jste viděli, napište na recenze@kina.cz. Každý autor, jehož recenze bude uveřejněna na www.kina.cz získá zdarma úžasku dle vlastního výběru na www.uzasky.cz  a dostupnosti skladu. Úžaska je úžasná nová lentikulární technologie, kterou výrobci použili na výrobu speciálních záložek do knihy.

Z každých deseti zveřejněných recenzí vylosujeme autora, který dostane navíc lístek do kina.