Font resize: Increase SizeDecrease SizeReset font to default
Premiéra filmu ZORAN, MŮJ SYNOVEC IDIOT

Premiéra: 28. 8. 2014

 

Komedie z prostředí italského vinařského venkova je celovečerním debutem režiséra, herce, scenáristy a v neposlední řadě vinaře Mattea Oleotty.

Zoran, můj synovec - www.kina.czFilm byl s velkým ohlasem uveden na filmovém festivalu v Benátkách 2013, kde získal hned několik cen: Cenu týdne kritiků, Cenu FEDIC a Cenu Fedeora (Zvláštní ocenění). V Česku byl poprvé uveden v rámci Febiofestu v soutěžní sekci Nová Evropa.

Italsko-slovinská komedie ukazuje s nadsázkou italský venkov i jeho obyvatele. Režisér si bere na paškál náturu obyvatel malého regionu a staví proti sobě dva lidské typy, které si na první pohled nemohou být vzdálenější, ale pod vzájemným působením se začnou proměňovat a sbližovat.

Režie:

Matteo Oleotto,

Scénář:

Daniela Gambaro, Matteo Oleotto,

Hrají:

Giuseppe Battiston, Teco Celio, Rok Prašnikar, Robero Citran, Marjuta Slamič, Sylvain Chomet, Kamera: Ferran Paredes, Střih: Giuseppe Trepiccione, Hudba: Antonio Gramentieri, Producent: Miha Cernec, Ognjen Dizdarevic, Země: Itálie,

Ocenění:

MFF Benátky (2013) – Cena týdne kritiků, Cena FEDIC, Cena Fedeora (Zvláštní ocenění)

Rok výroby: 2013, Jazyk: italsky, slovinsky s českými titulky, Stopáž: 106 min.

 
Banner
Banner

Zdarma lístek do kina

Byli jste na zajímavém filmu v kině? Líbil se Vám film nebo máte k němu výhrady? Podělte se s dalšími čtenáři o Vaše pocity.

Pokud umíte dát na papír své postřehy a názory na film, který jste viděli, napište na recenze@kina.cz. Každý autor, jehož recenze bude uveřejněna na www.kina.cz získá zdarma úžasku dle vlastního výběru na www.uzasky.cz  a dostupnosti skladu. Úžaska je úžasná nová lentikulární technologie, kterou výrobci použili na výrobu speciálních záložek do knihy.

Z každých deseti zveřejněných recenzí vylosujeme autora, který dostane navíc lístek do kina.