Font resize: Increase SizeDecrease SizeReset font to default
Premiera filmu Bella Mia - filmová událost roku

Už příští týden přichází do kin neobyčejný příběh o svobodě, lásce a ...kravách. (oficiální trailer filmu Bella Mia)

Silný příběh o lásce nejen mezi lidmi. Příběh o tom, že vůle k životu je silnější, než lidská zvůle. Příběh, který inspiruje svou syrovostí a opravdovostí, příběh, který je natočený podle skutečné události kameramanem Zapomenutého světla a velkým milovníkem zvířat Martinem Dubou.

Hlavními postavami příběhu jsou:

farmář Pazdera – Petr Forman

majitelka penzionu a účetní Linda – Zuzana Norisová

veterinář – nový herecký objev – Igor Orozovič

dcera farmáře Pazdery – Míla – mladičká Anna Fialová – vnučka Limonádového Joea.

 

Bella Mia

Bella Mia - premiera 21. 11. 2013, kino Lucerna PrahaPremiéra: 21. 11. 2013
BIO ILLUSION, ČR MAGELLAN FILM FONDATION, PL CINEMART, ČR
Podpora: Státní fond ČR pro podporu a rozvoj České kinematografie

Režie: MARTIN DUBA

Film o svobodě, lásce a... kravách

INSPIROVÁNO SKUTEČNOU UDÁLOSTÍ

Před dvěma lety prožívalo celé Německo osud krávy Yvonne, která unikla před porážkou a schovávala se v lesích. Denně o ní informovala seriózní i bulvární média a lidé její osudy neskutečně prožívali.

V Česku se stal ještě silnější příběh. Uteklo celé stádo a přežívalo několik let ve volné přírodě.

Mladý veterinář Vítek přijíždí na statek Pazdery se zlou zprávou. Část stáda se musí utratit kvůli podezření na nemoc šílených krav. Surovost kafilerkáře vyvolá paniku a pětičlennému stádečku se podaří uprchnout. Pod vedením chytré krávy Bely se rozpomínají na dávno zapomenuté instinkty, které jim pomáhají přežívat v drsné přírodě.

Útěk krav dramaticky naruší už i tak křehké vztahy v rodině Pazdery. Jeho dospívající děti, osmnáctiletá Míla a mladší Honza, tajně za jeho zády pomáhají Bele. Přidá se k nim i nová přítelkyně Pazdery sympatická Linda, i mladý veterinář Vítek, do kterého se Míla zamiluje. Hodně riskují, protože kolem stáda stahují smyčku místní myslivci vedení ctižádostivým Hádkem. Pro něho se stává likvidace krav doslova posedlostí. Když nachytá Honzu, jak ničí myslivcům v lese posedy, vymstí se aspoň na Pazderovi, kterého ponižuje. Je z toho velký rodinný konflikt, Míla se rozhodne odejít od otce a přestěhuje se k Vítkovi, kterého má ráda, od Pazdery odchází i Linda...

Co se nepodaří myslivcům a Hádkovi, dokoná krutá zima. Jaro zastihne v lesích už jenom Belu. Jedné noci se objeví na statku Pazdery, aby u něho porodila telátko, které počala na svobodě. Důvěra zvířete, které poznalo, co je lidská zloba a nenávist, se stává momentem očisty i odpuštění pro malou rodinnou komunitu farmáře. Díky Bele se jejich vztahy narovnávají.

Dokáže však rodina uchránit Belu i její telátko před šíleným Hádkem, který opět zaútočil?

 

 
Banner
Banner

Zdarma lístek do kina

Byli jste na zajímavém filmu v kině? Líbil se Vám film nebo máte k němu výhrady? Podělte se s dalšími čtenáři o Vaše pocity.

Pokud umíte dát na papír své postřehy a názory na film, který jste viděli, napište na recenze@kina.cz. Každý autor, jehož recenze bude uveřejněna na www.kina.cz získá zdarma úžasku dle vlastního výběru na www.uzasky.cz  a dostupnosti skladu. Úžaska je úžasná nová lentikulární technologie, kterou výrobci použili na výrobu speciálních záložek do knihy.

Z každých deseti zveřejněných recenzí vylosujeme autora, který dostane navíc lístek do kina.