Font resize: Increase SizeDecrease SizeReset font to default
Koprodukční film KUKUŘIČNÝ OSTROV

Víte, že koprodukční film KUKUŘIČNÝ OSTROV gruzínského režiséra Georga Ovashviliho získal na 49. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech hlavní cenu Křišťálový glóbus za nejlepší hraný film?

Snímku udělila svou cenu také Ekumenická porota.

Kukuřičný ostrav

Snímek, který vznikl s českou minoritní účastí, a koprodukovala ho společnost Axman Production, uvede Film Distribution Artcam do české distribuce během letošního podzimu. „I když jde z hlediska distribuce o velmi komplikovaný film, zároveň vyzařuje jakousi vnitřní krásu. Jeho jednoduchá stavba i provedení a důraz na poetičnost filmového média by dohromady s cenou z festivalu měly diváky zaujmout,“ říká ředitel společnosti Přemysl Martinek.

Jedná se o ojedinělou mezinárodní koprodukci zemí Gruzie, Německa, Francie, České republiky a Kazachstánu. Na filmu se podílel český štáb, který odjel natáčet do Gruzie a třikrát týdně jsme na přímé lince Tbilisi-Praha vozili natočený 35mm materiál, který se zpracovával v laboratořích na Barrandově. To, že si film vybral Karel Och do hlavní soutěže, pro nás všechny moc znamená. Že by film vyhrál, nikdo z nás ani ve snu nepředpokládal, a tak štěstí, které teď všichni zažíváme, je absolutně nepopsatelné!“ vyjádřila první dojmy Karla Stojáková z produkční společnosti Axman Production.

O filmu Kukuřičný ostrov:

Řeka Inguri je přirozenou hranicí dělící Gruzii od Abcházie. Uprostřed jejího toku se po jedné z jarních záplav vytvoří ostrůvek, jako stvořený pro pěstování kukuřice. Alespoň je o tom přesvědčen starý rolník, jehož sluncem ožehlá tvář se podobá krajině, po níž desítky let chodí.
Gruzínskému tvůrci, na jehož nový film se netrpělivě čekalo, je stařík tichým společníkem. Mlčenlivě a s až rituálním soustředěním vykonává práci a Ovashvili kolem něj, jeho šestnáctileté vnučky i jejich ostrůvku doslova čaruje kamerou. I pomocí střihové skladby a téměř bez použití slov komponuje průzračně čisté drama o sepětí člověka a přírody.... (Z programu MFF KV 2014)

 
Banner
Banner

Zdarma lístek do kina

Byli jste na zajímavém filmu v kině? Líbil se Vám film nebo máte k němu výhrady? Podělte se s dalšími čtenáři o Vaše pocity.

Pokud umíte dát na papír své postřehy a názory na film, který jste viděli, napište na recenze@kina.cz. Každý autor, jehož recenze bude uveřejněna na www.kina.cz získá zdarma úžasku dle vlastního výběru na www.uzasky.cz  a dostupnosti skladu. Úžaska je úžasná nová lentikulární technologie, kterou výrobci použili na výrobu speciálních záložek do knihy.

Z každých deseti zveřejněných recenzí vylosujeme autora, který dostane navíc lístek do kina.