Font resize: Increase SizeDecrease SizeReset font to default
Film režiséra Quentina Dupieuxe FÍZLOVÉ, HAJZLOVÉ

Film režiséra Quentina Dupieuxe FÍZLOVÉ, HAJZLOVÉ se chystá do veřejných i domácích kin.

Předpremiéru bude mít na hudebních festivalech.

Film Fízlové, hajzlovéŠílená komedie s Marilynem Masonem, kterou Film Distribution ARTCAM uvede do distribuce i v rámci alternativního distribučního projektu Dělám kino, bude mít předpremiéru na letních hudebních festivalech Rock for People a Masters of Rock. Do kin přijde 17. září.

Po skvělém přijetí na Festivalu otrlého diváka míří bláznivá komedie Fízlové hajzlové do kin i na domácí projekce. Ještě před tím se ale představí na hudebních festivalech - ve středu 2. července na Rock for People v rámci úvodního Večírku pro nedočkavé, a poté si ji budou moci užít fanoušci na festivalu Masters of Rock (od 10. do 13. července, kde se bude promítat 4krát za den).

Hra gagů i naschválů

Snímek, ve kterém si jednu z hlavních rolí zahrál kontroverzní zpěvák Marilyn Manson, natočil francouzský režisér a hudebník Quentin Dupieux (aka Mr. Oizo). Dupieux točí filmy stejně expresivně, jako dělá svou hudbu. Montuje do sebe nečekané aranže s jednoduchými beaty. I v tomto filmu rozehraje hru gagů, naschválů a parodických situací, které připomenou dávnou Policejní akademii, ale zároveň si „legraci z poldů" dělá dost nekorektním způsobem, ze kterého chvílemi až mrazí.

„V nonsensové frašce o zdegenerovaných velkoměstských cajtech, kteří jsou v nespecifikovaném světě blízké, zločinu zbavené budoucnosti jedinými skutečnými padouchy, neplatí žádné zákonitosti: vše je tu podřízeno mechanice pudovosti, spontánní debility a nesmyslu."

Z programu Festivalu otrlého diváka 2014

Fízlové hajzlové jako pokračování úspěšného projektu Dělám kino

Snímek uvádíme pod hlavičkou projektu Dělám kino, kterým se Film Distribution ARTCAM snaží vyjít vstříc poptávce po jiných způsobech promítání a vyvážit současnou situaci v oblasti filmové distribuce. Alternativněji zaměřené snímky totiž často nejsou dostupné v běžné síti kin, proto je tu projekt Dělám kino – díky němu má každý šanci shlédnout film legálně za poplatek doma nebo uspořádat projekci v prostoru, který si vybere – klubu, čajovně, kavárně...Jako první byl do projektu Dělám kino vybrán dokument Pevnost Lukáše Kokeše a Kláry Tasovské a postupně se nabídka rozšířila na další filmy.

 
Banner
Banner

Zdarma lístek do kina

Byli jste na zajímavém filmu v kině? Líbil se Vám film nebo máte k němu výhrady? Podělte se s dalšími čtenáři o Vaše pocity.

Pokud umíte dát na papír své postřehy a názory na film, který jste viděli, napište na recenze@kina.cz. Každý autor, jehož recenze bude uveřejněna na www.kina.cz získá zdarma úžasku dle vlastního výběru na www.uzasky.cz  a dostupnosti skladu. Úžaska je úžasná nová lentikulární technologie, kterou výrobci použili na výrobu speciálních záložek do knihy.

Z každých deseti zveřejněných recenzí vylosujeme autora, který dostane navíc lístek do kina.