Font resize: Increase SizeDecrease SizeReset font to default
Recenze - film Ve stínu

Film Ve stínu se odehrává v 50. letech 20. století v Československu. Snímek se odehrává těsně před měnovou reformou v roce 1953. Hlavní hrdina, kapitán Hakl, vyšetřuje loupež trezoru. Během vyšetřování se zaplete do dalších zločinů, které mají zdánlivě stejného pachatele. Už během prvního zločinu je případ předán StB a na pomoc je povolán východoněmecký vyšetřovatel major Zenke. I přes přímý zákaz kapitán pokračuje v pátrání a zjistí, že věci nejsou takové jak se na první pohled zdají.

Dobové kulisy a vypracování zvuk vás dokonale vtáhne do časů raného socialismu v Československu. Během celého filmu je divák bombardován zákulisní komunistickou propagandou hlásající, že žádná měnová reforma nebude, že „měna je pevná". Prvek měnové reformy není na první pohled zase až tak důležitý, avšak bystrý divák pochopí propojenost děje a této historické události.

Jan Kazdoš

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Banner
Banner

Zdarma lístek do kina

Byli jste na zajímavém filmu v kině? Líbil se Vám film nebo máte k němu výhrady? Podělte se s dalšími čtenáři o Vaše pocity.

Pokud umíte dát na papír své postřehy a názory na film, který jste viděli, napište na recenze@kina.cz. Každý autor, jehož recenze bude uveřejněna na www.kina.cz získá zdarma úžasku dle vlastního výběru na www.uzasky.cz  a dostupnosti skladu. Úžaska je úžasná nová lentikulární technologie, kterou výrobci použili na výrobu speciálních záložek do knihy.

Z každých deseti zveřejněných recenzí vylosujeme autora, který dostane navíc lístek do kina.